تک ماده درمقاطع مختلف

+17 امتیاز
1,720 بازدید
سلاماگه کسی میتونه شرایط استفاده از تک ماده و تبصره تو مقاطع مختلف تحصیلی رو بگه.
پرسیده شده تیر ۱۷ , ۱۳۹۲ در آموزش و پرورش توسط jared

2 پاسخ

+3 امتیاز

در پایه اول متوسطه در صورتی که معدل دانش‌‏آموز کمتر از 10 نباشد و یک نمره کمتر از 7 و یک نمره بالاتر از 7 در کارنامه داشته باشد در سیستم، قبول خرداد محسوب می‌‏شود.

 اگر معدل دانش‌‏آموز پایه سوم به 10 رسیده و 96 واحد درسی را نیز گذرانده باشد، با داشتن 2 نمره سالانه بالاتر از 7 فارغ‌‏التحصیل محسوب می‌‏شود.

در رشته‌‏های فنی و حرفه‌‏ای دروسی که پایه نمره آنها بالاتر از 12 باشد و در رشته‌‏های کار و دانش دروس مهارتی شامل تک ماده نمی‌‏شوند.

در سال دوم متوسطه مساله قبولی پایه‌‏ای مطرح نیست؛ زیرا دانش‌‏آموز می‌‏تواند بدون گذراندن دروس تجدیدی به سال سوم منتقل شود و در تابستان آن سال، مواد تجدیدی را امتحان دهد.

هیچ منعی برای دو بار استفاده از تک‌‏ماده وجود ندارد، به این ترتیب که اگر دانش‌‏آموزی در سال اول متوسطه در یک درس از تک ماده استفاده کرده، می‌‏تواند در صورت داشتن شرایط در سال سوم نیز در همان درس از تک ماده، استفاده کند.
 

این قوانین 5 سال پیش وضع شده و فکر نمیکنم تا الان تغییرات اساسی داشته باشه.


 

 

پاسخ داده شده تیر ۱۷ , ۱۳۹۲ توسط بی نام
نمایش از نو شهریور ۱۱ , ۱۳۹۲ توسط lovlygirl
نمره سالانه باید بیشتر از 7 باشه یا نمره برگه امتحانی؟
0 امتیاز
قانون تک ماده : این قانون به دانش آموز اجازه می دهد که در هر کدام از مقاطع ابتدایی , راهنمایی و دبیرستان تنها دو درس رو که نمره پایانی آنها 7 و بالاتر شده رو بدون امتحان دادن در شهریور ماه پاس کنه و قبول خرداد به حساب بیاد یا پس از گذروندن امتحان شهریور در صورت عدم موفقیت و داشتن نمره 7 به بالا درخواست تک ماده کنه. تذکر : این قانون تنها 2 بار در هر مقطع امکان پذیره و حتما باید نمره 7 و یا بالاتر باشه. قانون سالی واحدی :قانونیه که دانش آموز از سال دوم یعنی همزمان با انتخاب رشته مشمول اون میشه و به این صورته که اگر درسیرو مانند فیزیک 2 مثلا در خرداد سال دوم بیفته و دوباره در شهریور هم بیفته به سال سوم میره اما باید در امتحانات دی ماه دوباره درس فیزیک 2 رو امتحان بده و اگر پاس شد در خرداد ماه امتحان فیزیک 3 رو به طور کامل میده. موفق باشین.
پاسخ داده شده شهریور ۲ , ۱۳۹۲ توسط شیدا

سوالات مشابه

+5 امتیاز
1 پاسخ
+1 امتیاز
1 پاسخ
0 امتیاز
1 پاسخ
28 بازدید پرسیده شده فروردین ۲۷ , ۱۳۹۳ در تغذیه توسط ELAHE$
+2 امتیاز
1 پاسخ