یادگیری تایپ

+21 امتیاز
220 بازدید
بهترین روش یادگیری اصولی تایپ چیست؟ آیا روشی هست که بتواند با زمان کم و تمرین اندک مرا تایپیست کند؟
پرسیده شده تیر ۸ , ۱۳۹۲ در کامپیوتر توسط بی نام
دوباره دسته بندی کردن تیر ۱۱ , ۱۳۹۲ توسط admin
فکر می کنم بهتر می بود این سوال در بخش علوم کامپیوتر مطرح می شد. پیشنهاد می شه که مدیر سایت در صورت امکان این کار رو انجام بدهند. البته شاید جای یک بخش آموزش هم در گروهبندی های سایت خالی باشه که این سوال هم زیر بخش آن گروه خواهد بود.
اگر روی کیبورد رو نگا کنی یک خط های روی دکمه (J و F هست دو تا انگشت اشارتو باید رو اونا بزاری..
باید تمرین کنی

4 پاسخ

+2 امتیاز

سلام. برای یادگیری اصولی باید پترن ها رو ببینید و طبق اون عمل کنید

بهترین نرم افزار موجود برای آموش تایپ اصولی ، mavis beacon typing هست

اما فکر نمیکنم نیازی باشه تا اصولی یادبگیرید! چون من خودم تایپ رو یادگرفتم و از هر دستم 3 اگشت استفاده میکنم و بعضی وقتا اینقدر سریع تایپ میکنم که خودمم نمیفهمم چطور نوشتم!

پاسخ داده شده تیر ۸ , ۱۳۹۲ توسط admin
من هم با 4 انگشت در هر دست.
اما بهترین راه اینه که به کلاسهای کامپیوتر برید و از اساتید کامپیوتر یاد بگیرید.
با کمال احترام به نظر آقای admin، من به شدت توصیه می کنم که حتما یادگیریتان را به روشی اصولی انجام دهید. زیرا اگر به حالتی غیر اصولی تایپ کردن را یاد بگیرید بسیار سخت و دشوار خواهد بود که ترک عادت کنید و قطعا تایپ به صورت اصولی از سرعت، کیفیت و استقرار بهتری برخوردار است.
جناب admin؛ خواهش میکنم. من هم به شما بابت این ایده ی خوب و این طراحی ساده و سبک سایتتون تبریک میگم. امیدوارم که هر روز بر کاربرانش افزوده بشه!
+1 امتیاز
بهترين را ها براي يادگيري اصول تايپ 10 انگشتي

1. شما بايد مکان دقيق دکمه هاي کيبورد رو ياد بگيريد

2.شما بايد از طريق شکل اصلي تايپ که همون تصاوير و نرم افزار هاي موجود هسنند تايپ رو تمرين کنيد

3.مدت زيادي را به تايپ کردن بپردازيد تا بتونيد تايپيست ماهري بشيد

اميدوارم بتونيد موفق بشيد
پاسخ داده شده تیر ۸ , ۱۳۹۲ توسط modara
بسیار عالی مراحل را نوشته اید. اما مسئله ی اساسی این است که :
1. چطور و به چه شیوه ای (با کمترین زمان و کمترین تمرین) مکان دقیق دکمه های کیبورد را یاد بگیریم. اگر خود فراگیران میتوانستند اینکار را انجام دهند که دیگر سوالی که در اینجا مطرح شده است بی معنا بود.
2. برای تمرین تایپ با شما موافق هستیم که البته باید بعد از مرحله ی یادگیری کامل صورت پذیرد. منظور از یادگیری کامل یعنی اینکه فرد بتواند بدون نگاه به صفحه کلید هم فار سی و هم انگلیسی را تایپ نماید و تنها برای سرعت به تمرین روی بیاورد. تمرین برای بهبود است نه برای یادگیری!
3.بله هر کاری با تمرین بهبود می یابد. اما مسئله اینجاست که به چه روشی تمرین کنیم که با کمترین زحمت بیشترین فایده را داشته باشیم.
+3 امتیاز

سلام

حقیقتش من راههایی شبیه آنچه دوستان مطرح کردند رو قبلا بارها امتحان کردم. مدتها وقتم رو گرفتند و البته شاید به خاطر کمی هوش و حافظه ام نتیجه ی آنچنانی نگرفتم تا اینکه چند ماه پیش با روش کیتایپ آشنا شدم. روش کیتایپ واقعا برایم معجزه کرد. فقط در چهار جلسه ی نخست، تونستم چشم بسته بدون هیچ تمرین اضافه ای در منزل تایپ کنم. اون هم نه فقط فارسی بلکه انگلیسی و فارسی رو میتونستم به صورت کاملا اصولی، که آرزویی برایم شده بود، تایپ کنم. کاملا صفحه کلید رو حفظ شدم در حالی که اصلا تلاشی برای حفظ شدن کلید ها نکردم.

دوست عزیزی که این سوال رو پرسیدید، به نظرم ارزشش رو داره  که کیتایپ رو امتحان کنید. ضمنا من با این سایت از طریق آقای کیوانلو ؛که در همین سایت هم عضو هستند؛  آشنا شدم و ایشون ایجاد کننده ی روش کیتایپ هستند. میتونید با خود ایشان هم ارتباط برقرار کنید. نام کاربری ایشان در این سایت keyvanlu هست.

به سایت کیتایپ در خصوص  آموزش تایپ سریع مراجعه کنید تا اطلاعات کاملتری به دست بیارید. ضمنا نظرات دیگر کسانی که کیتایپ رو گذرانده اند  نیز در این آدرس می توانید بیابید. http://www.keytype.ir/pepole/#comment-31

امیدوارم که همه ی علاقه مندان علوم کامپیوتر به راحتی مثل من بتونند تایپ رو یاد بگیرند.

موفق باشید

 

 

پاسخ داده شده تیر ۱۰ , ۱۳۹۲ توسط pedram
ممنونم از شما بابات تجربیات و اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتین
پدرام جان ممنون که نظر مثبتت رو در خصوص روش کیتایپ در این جا بیان کردی. امیدوارم که به همراه تیم آموزشی کیتایپ بتونیم به جامعه ی نرم افزاری کشور خدمات بیشتری داشته باشیم.
ضمنا ما کلاسهای آموزشی دیگری هم داریم که در این آدرس میتوانید آنها را پیدا کنید: http://www.keysofts.ir
به امید روزهای روشن برای سیستم آموزشی کشورمان
+2 امتیاز
تنها راه تمرین تمرین و باز هم تمرینه . همین حالا من دارم با صفحه کلید لپتاپم که انگلیسیه تایپ میکنم و خیلی راحت هم فارسی تایپ میکنم و هم انگلیسی و همه اینها ناشی از تمرین هست .
پاسخ داده شده مرداد ۲ , ۱۳۹۲ توسط sab2020

سوالات مشابه

+6 امتیاز
3 پاسخ
+5 امتیاز
1 پاسخ
+4 امتیاز
1 پاسخ
27 بازدید پرسیده شده بهمن ۲۶ , ۱۳۹۲ در عمومی توسط ghazal6712
+10 امتیاز
11 پاسخ