مکتب فیلمسازی اسپیلبرگ چیست ؟

+16 امتیاز
46 بازدید
مکتب فیلمسازی اسپیلبرگ چیست ؟
پرسیده شده خرداد ۲۷ , ۱۳۹۲ در سینما توسط بی نام

2 پاسخ

+3 امتیاز

استیون آلن اسپیلبرگ (به انگلیسی: Steven Allan Spielberg)‏ (زادهٔ ۱۸ دسامبر ۱۹۴۶) کارگردان، تهیه کننده وفیلمنامه نویس آمریکایی، برنده ۳ جایزه اسکار و یکی از موفقترین کارگردانان تاریخ سینما، هم در میان منتقدان و هم در بین مردم عادی است. با این حال بعضی از منتقدین او را نمونه فیلمسازان بلک‌باستر (اهمیت وجه تجاری بر وجه هنری) می‌دانند.
او از موفق‌ترین کارگردانان سینما در زمینه تجاری محسوب می‌شود که با فیلم‌های «آرواره‌ها» ( ١٩٧٥)، «ای.تی» ( ١٩٨٢) و «پارک ژوراسیک» ( ١٩٩٣) رکورد فروش سینمای جهان را شکست و هریک از این فیلم‌ها پرفروش‌ترین فیلم دوران خود بودند. مجموع فروش فیلم‌های ساخت اسپیلبرگ تاکنون به رقم چشم گیر ٨ / ٥ میلیارد دلار رسیده است و نشریه اقتصادی فوربس ثروت این فیلم‌ساز آمریکایی را بیش از ٣ میلیارد دلار برآورد کرده است.

او ابتدا فیلمهای حادثه‌ای می‌ساخت اما امروز او را به خاطر چالش هایش در ساخت فیلم هایی با مضامین هولوکاست، برده‌داری، جنگ و تروریسم می‌شناسند. نخستین فیلم بلند وی دوئل نام داشت که یک فیلم جاده ای می‌باشد. او اکنون موفقترین کارگردان سینما در زمینه تجاری است. او کارگردان و تهیه‌کننده موفقترین فیلم‌ها در گیشه سینما بوده است و کارگردانان بسیاری از او تأثیر پذیرفته‌اند. در سال ۲۰۰۴ از دید مجله پریمیر و دیگر نشریات او قدرتمندترین و پرنفوذترین شخص در صنعت سینما بوده است. و در پایان قرن بیستم مجله لایف او را پرنفوذترین شخص در این زمینه شناخت.

او شش بار نامزد جایزه اسکار برای بهترین کارگردانی شده که دو بار برای فیلم‌های فهرست شیندلر و نجات سرباز رایان برنده آن شده است. همچنین هشت فیلم او نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم شده‌اند و درحالی که تنها فیلم فهرست شیندلر برنده شده است.

وی در سال ۲۰۰۷ در مجلهٔ فوربز، مشهورترین مجله معرفی افراد، در لیست سالیانه قدرتمندترین شخصیت‌ها در رده دهم قرار داشت.

پاسخ داده شده خرداد ۲۷ , ۱۳۹۲ توسط Aminshj2010
+1 امتیاز
استیون اسپیلبرگ یک کارگردان واقعا بزرگه که با توجه به تعداد فیلم های ساخته شده و میزان فروش فیلم ها و ریتینگ و رتبه فیلم ها در imdb بدون شک میتونه یکی از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینما باشه ولی اون یه یهودی-صیهون که برا صهیون ها خیلی کار کرده و فیلم های زیادی برا خدمت به اونا ساخته.مکتبش هم از تفکرات صهیونی سرچشمه میگیره.ولی جدا از همه این حرفا کارگردان بزرگ و عالی و استثنائی و خوش فیلم و باحالیه.......
پاسخ داده شده مرداد ۱۱ , ۱۳۹۲ توسط hojabrcr7

سوالات مشابه

+1 امتیاز
2 پاسخ
65 بازدید پرسیده شده مرداد ۲۱ , ۱۳۹۲ در سینما توسط King21
–3 امتیاز
1 پاسخ
50 بازدید پرسیده شده مرداد ۲۱ , ۱۳۹۲ در سینما توسط King21
+16 امتیاز
1 پاسخ
95 بازدید پرسیده شده خرداد ۲۷ , ۱۳۹۲ در سینما توسط بی نام
+16 امتیاز
1 پاسخ
58 بازدید پرسیده شده خرداد ۲۷ , ۱۳۹۲ در سینما توسط بی نام
+16 امتیاز
1 پاسخ
39 بازدید پرسیده شده خرداد ۲۷ , ۱۳۹۲ در سینما توسط بی نام