بهترین رنگ برای طراحی داخلی ساختمان چه رنگ هایی هست .

+18 امتیاز
539 بازدید
لطفا هرکس سن خودش رو بیان کنه و برای هرقسمت از منزل رنگی رو انتخاب  کنید.فکر کند که خونه ای رو به شما می بخشن با رنگ های انتخابیتون.اگه امکان داشت دلیل انتخابها رو بیان کنید .
پرسیده شده مرداد ۱۲ , ۱۳۹۲ در معماری توسط sahari
بنفش وسبز
36.
otage khodam.
sabze chamani.
chon injorisho besiar dost daram.
کرم  برا فضاهای باز
صورتی کمرنگ و ابی اسمانی برا اتاق خواب
18 ابی کم رنگ اسمانی

7 پاسخ

+2 امتیاز
کرمی و آبی
پاسخ داده شده مرداد ۱۲ , ۱۳۹۲ توسط Assange
+3 امتیاز
بستگی داره به سلیقه شما

به نظرم در کنار رنگهای آرامش بخش باید ی سری رنگ گرم برای ایجاد فضای آنتیک و شیک نسبت به رنگ محیط استفاده بشه

دیوارها سفید استخوانی
سقف آبی لاجوردی
رنگ مورد نظر هم با توجه به محیط باید انتخاب شه
پاسخ داده شده مرداد ۱۳ , ۱۳۹۲ توسط moin007
+2 امتیاز
33. محققان دريافته اند که استفاده از رنگ هاى مختلف مى تواند تأثير مثبتى بر روى فشار خون، کاهش استرس و افزايش انرژى داشته باشد. همچنين رنگ ها مى توانند موجب يک خواب راحت براى ما باشند. براى مثال رنگ قرمز توانايى انتقال سلول هاى انرژى زا شوند و آنها را افزايش دهند. يکى ديگر از ويژگى هاى اين رنگ افزايش نفس براى ورزشکاران و دوندگان است. حالا حتماً علت استفاده از زمين قرمز در بيشتر مسابقات دو و ميدانى را متوجه شده ايد. اما در مورد رنگ آبى، در مورد اين رنگ تحقيقات نشان مى دهد که موجب کاهش درد مخصوصاً در بيمارانى که از رماتيسم رنج مى برند مى شود. چند مورد از خواص رنگ ها را برايتان نوشتيم شما هم خيلى راحت مى توانيد اين رنگ ها را به خانه اضافه کنيد و از ويژگى هاى آن استفاده کنيد. رنگ هاى گرم، رنگ هاى انرژى زا در ميان هفت رنگ موجود در رنگين کمان (قرمز، زرد، نارنجى، سبز، آبى، بنفش و نيلى) رنگ هاى گرم قرمز، نارنجى و زرد، سرشار از انرژى هستند. از اين رنگ هاى گرم در آشپزخانه تان استفاده کنيد. اگر در اتاقى صبح ها و هرموقع ديگرى ورزش مى کنيد در آن ها مى توانيد از اين رنگ ها بهره بگيريد. در ديگر قسمت هاى خانه که در آن ها فعاليت و آمد و شد زياد است مى توانيم از اين رنگ ها استفاده کنيم. به طور مثال رنگ زرد در آشپزخانه مى تواند القا کننده يک روز آفتابى و پرنور باشد. قطعاً کسى وجود ندارد که مايل به استفاده از اين فضا نباشد. رنگ هاى خنثى و دقت در بينايى رنگ سبز براى چشم از بهترين رنگهاست. اين رنگ موجب مى شود که شما در زمان خواندن قدرت بيشترى پيدا کنيد و زياد به چشمانتان فشار نيايد. رنگ سبز باعث متمرکز شدن چشم به نقطه مورد دلخواه مى شود و اين امر سبب آرامش و افزايش توانايى چشم خواهد شد. براى اتاق ها و يا قسمت هايى از خانه که در آن قصد مطالعه کردن و نوشتن داريد از اين رنگ بهره بگيريد. همچنين براى انجام کارهايى که در آن نياز به تمرکز در جزئيات است پيشنهاد مى شود رنگ سبز را به کار بگيريد. آرامش با رنگ هاى خنک رنگ هاى سرد و خنکى مثل آبى، نيلى و بنفش به ايجاد آرامش در فضاى خانه کمک خواهد کرد. پس از يک روز کارى سخت ورود به خانه و استراحت در قسمتى که با اين رنگ ها تزيين شده باعث فراهم شدن محيطى آرام مى شود. رنگ هاى خنک که به آن اشاره شد را سعى کنيد در قسمت هايى از خانه بکار ببريد که مى خواهيد در آن فعاليتى نداشته باشيد و استراحت کنيد. بيشتر کاربرد اين قبيل رنگ ها به اتاق هاى خواب بزرگسالان و يا کودکان معطوف مى شود. قابليت ديگر استفاده از اين رنگ ها به حمام مربوط مى شود. هنگامى که مى خواهيد بعد از يک روز کارى طولانى به حمام برويد حتماً نياز به آرامش داريد که اين رنگ ها به شما اين اجازه را مى دهد که در فضايى آرام قرار بگيريد.
پاسخ داده شده مرداد ۱۳ , ۱۳۹۲ توسط سارای
ویرایش شده مرداد ۱۴ , ۱۳۹۲ توسط سارای
+2 امتیاز
بنفش یاسی.
پاسخ داده شده مرداد ۱۵ , ۱۳۹۲ توسط lovlygirl
+2 امتیاز
خوب بایدازدو رنگی استفاده کنی که باهم ست باشه مث:

کرم و قهوه ای سوخته

سفید و صورتی ملایم

صورتی ملایم و بنفش

و.......................
پاسخ داده شده مرداد ۱۶ , ۱۳۹۲ توسط girl00
+2 امتیاز

امتیاز

 

 

برترین ها: شاید رنگ بژ یا طیف طوسی پراستفاده ترین رنگ در آپارتمان ها باشد و شاید شما از رنگ های شاد خوشتان بیاید یا حتی از رنگ متنفر باشید. ولی احساس شما درباره رنگ هرچه باشد، روش های بیشماری برای استفاده از رنگ در یک فضا وجود دارد.

چه از رنگ های خنثی خوشتان بیاید، چه از رنگ های فسفری، در اینجا به بهترین رنگ های فصل بهار برای نقاشی منزل اشاره می کنیم.

طوسی: این رنگ اوایل بسیار محبوب بود و البته محبوبیت آن هنوز رنگ نباخته است. رنگ های زغالی تیره برای اتاق نشیمن و طوسی کدر برای اتاق خواب مناسب هستند.

قرمز: رنگ قرمز کلاسیک را به داخل خانه بیاورید و با تزئینات مختلف از طیف قرمز و با استفاده از چند کوسن راه راه به منزلتان روح بدهید.

صورتی: این رنگ که گزینه محبوب برای اتاق خانم های کوچک است، در عین حال می تواند برای بزرگترها هم مناسب و شیک باشد. این طیف رنگی شاد می تواند اتاق را روشن کند.

نارنجی: این رنگ که اغلب به دست فراموشی سپرده می شود حتی روی یک دیوار کوچک از اتاق هم می تواند اتاق را گرم کند. از طیف زرد تیره تا مرجانی، همه سایه های نارنجی برای اتاق های منزل مناسبند.

زرد: زرد یکی از آن رنگ هایی است که روحیه انسان را شاد می کند. آن را با طیف آبی ترکیب کنید و با این چرخه رنگی بازی کنید. حتی می توانید آن را با طوسی یا رنگ های خنثی بکار ببرید.

سبز: با این رنگ محبوب، طبیعت را به خانه بیاورید. این رنگ زنده، شاداب و جالب توجه، اگر تن رنگی مناسبی داشته باشد، برای هر خانه ای مناسب است.

آبی: رنگ آبی که برای بعضی فضاها شاد و چشمگیر و برای فضاهای دیگر آرامش بخش است، می تواند یک فضا را زیر و رو کند.

بنفش: رنگ بنفش همیشه انتخاب اول برای دکوراسیون داخلی نیست، ولی اگر درست و هوشمندانه استفاده شود، به اتاق حالت شیک، مدرن و زیبایی می دهد.

سفید: گاهی پایبند ماندن به مبانی بهترین گزینه است. سفید را کسل کننده ندانید. اگر درست آن را بکار ببرید، می تواند تأثیر قابل توجهی ایجاد کند.

قهوه ای: با آنکه رنگ بژ خیلی متداول شده است، ولی دلیلی دارد که این رنگ خیلی محبوب است. برای آنکه حالت آرامش بخشی در فضا ایجاد کند، از رنگ های روشن تر قهوه ای استفاده کنید و برای ایجاد تنوع، رنگ های شکلاتی تیره را در اشیای منزل بکار بگیرید.

مشکی: فکر نکنید باید تا می توانید کمتر از رنگ مشکی استفاده کنید. با آنکه این رنگ تیره است، ولی می توان مانند رنگ های خنثی دیگر، آن را به میزان فراوان در یک اتاق بکار برد.

پاسخ داده شده مرداد ۱۷ , ۱۳۹۲ توسط hussain
ویرایش شده مرداد ۱۸ , ۱۳۹۲ توسط hussain
+2 امتیاز
21 ساله

اتاق خواب میتونه متنوع باشه مثل میشه از کاغذ دیواری های مشکی مدل داره استفاد کرد

اشپزخونه قرمز باشه

سرویس ها ابی

نشمین هم سفید طرح داره

به طور کل استفاده از کاغذ دیواری های طرح داره بسیار زیبا میتونه باشه....حتما به کاتولوک های کاغذ دیواری یه نگاه بندازین
پاسخ داده شده مرداد ۲۱ , ۱۳۹۲ توسط rajab poor

سوالات مشابه

+6 امتیاز
4 پاسخ
+1 امتیاز
1 پاسخ
70 بازدید پرسیده شده فروردین ۲۶ , ۱۳۹۳ در تغذیه توسط ELAHE$
+10 امتیاز
2 پاسخ
29 بازدید پرسیده شده مرداد ۲۰ , ۱۳۹۲ در عمومی توسط ایمان
+1 امتیاز
1 پاسخ
29 بازدید پرسیده شده مرداد ۲۱ , ۱۳۹۲ در عمومی توسط kiarash