تفاوت انواع پمپ های خانگی

+5 امتیاز
1,469 بازدید

با سلام.یه سوال در خصوص انواع پمپ های خانگی و تفاوت ها و کاربردهای هر کدام دارم.

میخواستم بدانم چه تفاوتی بین جت پمپ، پمپ بشقابی و پمپ پریفرال وجود داره و کاربرد هرکدام برای چه نوع کاربری هستش.

در خصوص ساختمانی دو طبقه که در طبقه دوم و به ارتفاع 15 متر یک واحد مسکونی قرار دارد هد پس از  لحاظ کردن ارتفاع ساختمان و اصطکاک لوله ها که از نوع پروفیل و قدیمی هستند برابر 32 محاسبه شده است.چنانچه دبی مورد نیاز این واحد 2 مترمکعب بر ساعت باشد چه نوع الکتروپمپی مناسب این واحد است؟چه نوع پمپی و با چه قدرتی بایستی انتخاب نمود؟

در خصوص محصولات شرکت داب این پمپ جدیدی که تولید کرده هم یه سوال دارم.

پمپ e.sybox

آیا اطلاعی در خصوص این پمپ دارید؟شرکت داب خدمات پس از فروش مناسبی در ایران داره؟

با توجه به اینکه همه اجزا از جمله پمپ و اینورتر و سنسورها و مخزن دو لیتری تحت فشار همگی در داخل یک محفظه قراردارند آیا در صورت خرابی یک جز امکان تعمیر و یافتن قطعات یدکی آن در ایران میسر است؟

آیا برای ساختمانی با مشخصات فوق این محصول شرکت داب گزینه مناسبی هست؟

پرسیده شده تیر ۱۵ , ۱۳۹۳ در فنی و مهندسی توسط mel

2 پاسخ

0 امتیاز
سلام مدل پمپهایی که فرمودین از دو لحاظ قابل بررسی هستند.یکی از روی کاتالوگ خود محصولات.دوم تجربه بنده!!!!! اگر بخواهیم از روی کاتالوگ فقط مقایسه کنیم خب یکسری تغییرات جزئی رو میبینیم در هر یک.مثلا پمپ بشقابی و جتی فقط توی ارتفاع و حجم آب با یکدیگر تفاوت دارند.اما اگر در عمل بخوهیم مقایسه کنیم این دو دو دنیای متفاوتند و برای هر سیستم یکی را باید پیشنهاد داد.درکل پمپ های جتی مکش قوی تر و البته سروصدای بالاتری نسبت به پمپهای بشقابی دارند.مورد سوم نیز به کار شما نمیاید. در مورد انتخاب پمپ باید این نکته هم لحاظ کرد که پمپ مستقیم به اب شهر وصل میشود یا منبع ذخیره.که هرکدام پمپ مخصوص خود را میخواهد.درکل بنده سعی میکنم پمپی را بدون دیدن شرایط محل پیشنهاد نکنم. در مورد سوال بعد بله اطلاعات خوبی داریم از این محصول.یک محصول بسیار با کییت هست که نظر منتقدین رو هم جلب کرده.حدود 9 سال در اتاق مرگ این شرکت انواع تست ها روی آن انجام شده و شرکت بسیار نسبت به آن خوش بین است.اما با توجه به اینکه فقط یک نمونه با قدرت بالا از آن وارد کشور شده برای ساختمان شما مناسب نیست.حداقل برای 6 واحد باید نصب شود و هزینه اولیه بالایی برای راه اندازی نیاز دارد.همچنین تنظیم و برنامه ریزی تخصصی اون هم کار هرکسی نیست! در مورد تعمیرات هم یک اصل کلی که شرکت داب و شرکت مادر اون داره این هست که محصولاتشان را خودشان تعمیر میکنند تا جایی که امکان داشته باشد از دادن لوازم یدکی پرهیز میکنند.اگر لوازم یدکی آن پیدا شود میتوان به تعمیر آن توسط متخصصین هم فکر کرد در غیر اینصورت نه. اما همه اینها فقط بخاطر یک چیز است آنهم کیفیت بالا و انکار ناپذیر محصولات داب هست.
پاسخ داده شده تیر ۲۰ , ۱۳۹۳ توسط Different_boy
0 امتیاز
در مورد اینکه اینکه آیا پمپ E.sybox برای شما مناسب هست باید بگم که با توجه به اینورتری بودن پمپ،یک یا چند واحد فرقی نمیکنه.چون اینورتر با توجه به مصرف دور و توان پمپ رو تعییر میده.از طرفی اخیرا مدل mini اون وارد بازار ایزان شده که برای تعداد واحد کمتر مقرون به صرفه تره. در مورد کیفیت،چون خودم حدود یکساله یکی دو تا از این پمپ ها رو در حال کارکرد دیدم می تونم بگم کیفیت خیلی خوبی دارن و تا الان خرابی ازشون ندیدم.طرفی که پمپ رو داشت میگفت جونمون راحت شد وقتی اینو نصب کردیم.دیگه نه تیوب میخواد،نه اتوماتیک نه تنظیم، نه نافی نه بلبرینگ و سرو صدا.بیشتر از همه اونی که طبقه اول بود خیلی راضی بود، چون سر و صدای پمپ قبلیشون خیلی اذیتش کرده بود.ولی میگفت این پمپه اصلا نمی فهمی روشنه تا نزدیکش نشی.

در مورد قطعات یدکی هم تا الان چند موردی که از پمپ های دیگه داب نیاز داشتیم از خود شرکت گرفتم و تابحال تو تهیه قطعات با مشکل خاصی مواجه نشدم. ولی خب طبیعیه در مورد پمپ های پیشرفته خود شرکت مستقیما تعمیر رو بعهده بگیره، چون مثلا شما نمی تونی به سیم پیچی سر کوچه بگی اینورتر پمپت رو تعمیر کنه.
پاسخ داده شده بهمن ۲۰ , ۱۳۹۴ توسط phman

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ
449 بازدید پرسیده شده تیر ۲ , ۱۳۹۴ در فنی و مهندسی توسط مومبنی
+3 امتیاز
1 پاسخ
+6 امتیاز
1 پاسخ
+3 امتیاز
1 پاسخ
709 بازدید پرسیده شده فروردین ۶ , ۱۳۹۳ در فنی و مهندسی توسط 987654321
+4 امتیاز
1 پاسخ
12,111 بازدید پرسیده شده دی ۱۱ , ۱۳۹۲ در فنی و مهندسی توسط mojtaba007