آگاهی از زمان پریود

+2 امتیاز
390 بازدید

چجوری باید از زمان قاعدگی دوستم با خبر باشم. ما الان در دوران شناخت بسر می بریم. برای من مهم ترین چیز اینه که بتونم همسر آیندمو بشناسم و در زمان مناسب رفتار مناسب باهاش داشته باشم. مسائل جنسی برای من بعد از ازدواج مطرح میشه برای همین کنجکاویم نسبت به زمان قاعدگی طرفم صرفا برای اطلاع و پیش بینی تغییرات رفتاریشه. احساس می کنم وظیفه دارم بدون این که در این مورد چیزی بگه بتونم همچین موقعیت هایی رو در ماه پیش بینی کنم و رفتار مناسبی از خودم نشون بدم. خوشحال میشم دوستان بگن که چطور و از چه علائمی می توان به سیکل قاعدگی خانوم ها پی برد..

پرسیده شده دی ۱۲ , ۱۳۹۲ در زناشویی توسط shenakht

1 پاسخ

+2 امتیاز
بهترین پاسخ

علائم و نشانه های پیش از قاعدگی ...

علائم و نشانه های پیش از قاعدگی ... چند روز قبل از شروع عادت ماهانه، بعضی از دخترها اخلاقی یا فیزیکی خاص را احساس می کنند. به این تغییرات سندرم (علائم و نشانه ها) پیش از قاعدگی یا به اختصار PMS می گویند. باید توجه داشت که گاهی در زنان قاعده دردهای شکمی و چنگ شدن عضلات پیش می آید که امری است عادی. طبق تحقیقاتی که به عمل آمده است، تقریباً نیمی از زنان عنوان کرده اند که در روزهای اوّل قاعدگی چنین چیزی را تجربه کرده اند. برخی از دخترها یا زنان در طول این دورۀ احساس افسردگی دارند و حتی چند روز قبل از قاعدگی، زودرنج و یا سریعاً عصبانی می شوند. بعضی هم بیشتر گریه میکنند! دیگران ممکن است هوس غذاهای خاصی را داشته باشند. سندرم های پیش از قاعدگی از هورمونهای ترشح شده در بدن زن ناشی می شود. در این دوره به علّت نگهداری آب بیشتر در بدن، سینه ها کمی بزرگ شده و کمی هم دردناک می شود. در هر صورت این سندرم با شروع قاعدگی و پس از چند روز از میان می رود. امّا لازم است آقایان توجّه خاصی به آن داشته باشند و در طول آن متوجه تغییرات - و موقتی بودن تغییر و روحیه و ...  در همسرانشان باشند. خانم ها نیز لازم است در طول این دوران اگر دچار این سندرم می شوند. با آگاهی از آن از موارد حساسیت برانگیز دوری کنند. در طول سندرم از قاعدگی، ظاهر شدن جوش بر روی پوست صورت نیز عادی است. خوشبختانه این مشکل با بالا رفتن سن دختران، خود به خود حل می شود. به هر حال، بهترین توصیه به زنان برای مبارزه با آثار منفی قاعدگی این است که آرام باشند و به خود اطمینان دهند که با شروع عادت ماهانه، آثار سندرم پیش از قاعدگی، برطرف خواهد شد. با توجّه به همه آنچه گفته شد، نکته مهمی که باید بدانید این است که قاعدگی یک پدیده کاملاً طبیعی است. از استثناها که بگذریم، هر زنی پریود می شود و این تجربه به معنای تغییر روش زندگی نیست. زنی که قاعده است می تواند تفریح کند، به ورزش به پردازد و از زندگی لذت به برد

 

 

 

 

دوست خوبم درکل اگه یه بار متوجه وضعیتش بشی میتونی دفعات بعد رو زمانبندی کنی و متوجه بشی که کی عادت ماهیانش شروع میشه  وکی تموم میشه.

پاسخ داده شده دی ۱۳ , ۱۳۹۲ توسط kiarash
انتخاب شده دی ۱۳ , ۱۳۹۲ توسط shenakht
ﺳﻴﻜﻞ ﻋﺎﺩﺕ ﻣﺎﻫﻰﺍﻧﻪ

سوالات مشابه

+5 امتیاز
3 پاسخ
214 بازدید پرسیده شده شهریور ۱۱ , ۱۳۹۳ در مشاوره زناشویی توسط قناری
+4 امتیاز
2 پاسخ
60 بازدید پرسیده شده شهریور ۱۰ , ۱۳۹۳ در زنان باردار توسط فهیم
+36 امتیاز
14 پاسخ
+3 امتیاز
0 پاسخ
122 بازدید پرسیده شده دی ۱ , ۱۳۹۳ در پزشکی توسط سپهر
+3 امتیاز
2 پاسخ
219 بازدید پرسیده شده دی ۱ , ۱۳۹۳ در پزشکی توسط سپهر