نوشانيدن آب به كودكان

+14 امتیاز
50 بازدید

آيا در هر سني مي توان نوشانيدن آب به بچه ها را آغاز كرد؟

پرسیده شده اسفند ۲۸ , ۱۳۹۱ در تغذیه توسط بی نام
برچسب گذاری دوباره اسفند ۲۹ , ۱۳۹۱ توسط admin
اين سوال و جواب توسط من نگاشته شده است اما نميدانم چرا نوشته توسط ناشناس و همچنين چندين سوالهاي ديگر قسمت دين و پزشكي اگه ميشه راهنمايي كنيد چون من زياد وارد نيستم ممنون ميشم.

3 پاسخ

+3 امتیاز

جواب اين سؤال هم بله است هم خير! پاسخ بديهي اينكه بچه ها هم مانند بزرگتر ها براي زنده ماندن نياز به آب دارند. متخصصان اطفال توصيه مي كنند نوزاد تا 6 ماهگي نياز به نوشيدن آب ندارد چون نوزادان آب مورد نياز خود را از شير مادر يا شير خشك بدست مي آورند. اما در صورت ضرورت بايد از آب تصفيه شده استفاده شود.

از دلايلي كه متخصصان در توصيه به آب ندادن به بچه ها بيان مي كنند اينكه معده كودك كم حجم است و يك يا دو اونس (هر اونس معادل 28 سي سي) آب، معده شيرخوار را پر مي كند. در حالي كه معده نوزاد بايستي با مواد مغذي مورد نيازش پر شود.

زماني كه كودك دندان در مي آورد، دندانهاي تازه را با خمير دندان مخصوص كودك و آب از پوسيدگي حفظ كنيد. اما تا آن زمان اجازه دهيد آب مورد نياز كودك از طريق شير مادر يا شير خشك تأمين شود.

كودكي كه تب دارد طبق نظر پزشكان بايستي آب بيشتري به بدنش برسد چون بدن كم آب مي شود. پزشكان پيشنهاد مي كنند از مايعاتي مثل پديلايت كه حاوي مواد بالانس كننده و مواد الكتروليت بدن است استفاده شود. به كودكتان آب به جاي مايعات ديگر ندهيد مگر اينكه پزشك اين كار را توصيه كرده باشد.

پاسخ داده شده اسفند ۲۸ , ۱۳۹۱ توسط بی نام
+2 امتیاز

با سلام بله واگر اب خالص بدون کلر ونیترات با املاح مهم آب وph 7 بتوانیم تهیه کنیم کمک بسیار زیادی به فرزندمان کرده ایم که از دستگاه آب قلیایی که یکی از آبهای ان آب خنثی است بسهولت در دسترس است    موفق باشید وجدی بگیرید

 

www.water135.com

پاسخ داده شده فروردین ۱۸ , ۱۳۹۲ توسط hooshmand
0 امتیاز
تا قبل از 2 سالگی فقط شیر
پاسخ داده شده مرداد ۱۱ , ۱۳۹۲ توسط dehghan

سوالات مشابه

+15 امتیاز
1 پاسخ
+14 امتیاز
2 پاسخ
+3 امتیاز
1 پاسخ
30 بازدید پرسیده شده فروردین ۱۱ , ۱۳۹۳ در تغذیه توسط ELAHE$
+2 امتیاز
1 پاسخ
34 بازدید پرسیده شده اسفند ۱۲ , ۱۳۹۲ در عمومی توسط ELAHE$
+2 امتیاز
1 پاسخ
38 بازدید پرسیده شده اسفند ۳ , ۱۳۹۲ در عمومی توسط ELAHE$