تفاوت بین PIN و PUK در موبایل چیست؟

+13 امتیاز
1,319 بازدید
تفاوت بین PIN و PUK در موبایل چیست؟
پرسیده شده اسفند ۲۲ , ۱۳۹۱ در موبایل توسط بی نام

1 پاسخ

+2 امتیاز

PIN CODE : این كد بر روی سیمكارت تنظیم می‌شود و برای دستیابی به آن باید به امور مشتركین شركت مخابرات مراجعه كرد. در ایران این كد بر روی سند سیمكارت ثبت است و به طور پیشفرض برابر 1234 است. به وسیله این كد می‌توان دسترسی غیر مجاز به سیمكارت و بسیاری از قابلیت‌های شبكه را محدود كرد. اگر این كد را 3 بار اشتباه وارد كنید، دستگاه روی PIN قفل می‌گردد و برای آزاد سازی آن نیاز به استفاده از كد PUK خواهید داشت.


PIN2 CODE : این كد نیز مانند PIN بر روی سیمكارت تنظیم می‌شود و برای دستیابی به آن می‌توان به امور مشتركین شركت مخابرات مراجعه نمود. در ایران این كد به صورت پیشفرض برابر 5678 تنظیم شده و از ثبت آن بر روی سند سیمكارت خودداری شده است. علت عدم ثبت، ارائه نشدن خدمات مربوط به این كد نیز به صورت فراگیر اعلام گردد. به وسیله این كد می‌‌توان دسترسی غیر مجاز به بسیاری از امكانات شبكه را محدود كرد. اگر این كد را 3 بار اشتباه وارد كنید، دستگاه بر روی PIN2 قفل می‌گردد و برای آزادسازی آن نیاز به استفاده از كد PIN2 خواهید داشت.


PUK CODE : همان طور كه بیان شد، اگر دستگاه شما بر روی PIN قفل گردد، برای آزاد سازی آن نیاز به این كد دارید. برای دریافت این كد می‌توانید به امور مشتركین شركت مخابرات مراجعه نمایید. در ایران این كد بر روی سند سیمكارت ثبت شده است.


PUK2 CODE : همان طور كه بیان شد، اگر دستگاه شما بر روی PIN2 قفل گردد، برای آزادسازی آن نیاز به این كد دارید. برای دریافت این كد می‌توانید به امور مشتركین شركت مخابرات مراجعه نمایید. در ایران این كد نیز بر روی سند سیمكارت ثبت شده است.

پاسخ داده شده اسفند ۲۲ , ۱۳۹۱ توسط amirali
عزیز میشه پاسخ هارو کپی نکنید از سایت ها ؟!
خودتون به صورت کوتاه پاسخ بدید خیلی بهتره
اگرچه اینجا کاملا آزاده.اما موافقم
یا بهتره منبع رو ذکر میکردن

سوالات مشابه

+6 امتیاز
1 پاسخ
+7 امتیاز
2 پاسخ
432 بازدید پرسیده شده شهریور ۱۱ , ۱۳۹۲ در ستاره شناسی توسط a1111hp
+21 امتیاز
3 پاسخ
5,714 بازدید پرسیده شده اسفند ۲۲ , ۱۳۹۱ در الکترونیک توسط بی نام
+5 امتیاز
3 پاسخ
225 بازدید پرسیده شده خرداد ۱ , ۱۳۹۳ در عمومی توسط Ali g