هزینه های تحصیل در دانشگاه های سوئد

+19 امتیاز
131 بازدید

 

سلام. برای تحصیل در دانشگاه های سوئد چقدر باید هزینه کنیم

پرسیده شده تیر ۳۱ , ۱۳۹۲ در دانشگاه های خارجی توسط wolf

2 پاسخ

+1 امتیاز

در کشور سوئد تحصیلات رایگان است و دانشجویان هیچ هزینه‌ای برای تحصیل در دانشگاه پرداخت نمی‌کنند زیرا اکثر دانشگاه‌ها دولتی هستند و از طرف دولت سوئد هزینه‌ها تامین می‌گردد.

هزینه‌ی زندگی دانشجویی در سوئد

هزینه یک دانشجو در کشور سوئد با در نظر گرفتن اجاره خوابگاه وغذا رفت و آمد و ... به گفته سایت رسمی سوئد [www.studyinsweden.se] یورو EUR 750 و یا SEK 7,070 کرون سوئد است که البته طبق تجربه دوستان ایرانی می تواند کمتر نیز باشد و در شهرهای کوچکتر و مخصوصا جنوبی سوئد حتی تا نصف این مبلغ برای یک زندگی ساده دانشجویی می تواند کافی باشد.

پاسخ داده شده تیر ۳۱ , ۱۳۹۲ توسط abbas32
+1 امتیاز
تحصیلات توی سوئد تا سال 2011 برای دانشجوهای اهل اتحادیه ی اروپا و خارج از اتحادیه ی اروپا رایگان بود اما از سال 2011 به بعد دانشجو های خارج از اتحادیه ی اروپا باید هزینه دانشگاه رو بپردازن که حدودا اگه اشتباه نکنم 11000 دلار آمریکا در هر سال هست.

البته بعضی از دولت مردان سوئد در نظر داشتن که یه فرصت تحصیلی به کسایی که هزینه دانشگاه رو نمیتونن بدن و علاقه به تحصیل توی سوئد دارن بدن به این صورت که شما اپلای کنی و تعهد بدی بعد از اتمام تحصیلاتت برای دانشگاه کار کنی. که حالا نمیدونم اون داستان چی شد!

میتونی به خود داشگاه ها ایمیل بزنی.
پاسخ داده شده مرداد ۱۳ , ۱۳۹۲ توسط nafas_mtzdn

سوالات مشابه

+20 امتیاز
1 پاسخ
+23 امتیاز
1 پاسخ
+21 امتیاز
1 پاسخ
+15 امتیاز
1 پاسخ
+10 امتیاز
3 پاسخ
50 بازدید پرسیده شده مرداد ۱۴ , ۱۳۹۲ در عمومی توسط parisa