لیست بهترین دانشگاه های سوئد

+20 امتیاز
1,204 بازدید
سلام

لیست بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل چیست
پرسیده شده تیر ۳۱ , ۱۳۹۲ در دانشگاه های خارجی توسط wolf

1 پاسخ

+1 امتیاز
بهترین پاسخ

از معتبر ترین ها میشه به لیست زیر اشاره کرد :

 

دانشگاه KTH

این دانشگاه به عنوان اولین پلی تکنیک سوئد در سال 1827 در شهر استکهلم تاسئیس گردید و امروز با داشتن حدود 13500 دانشجو یکی از معتبرترین دانشگاههای اروپا به خصوص در زمینه رشته های فنی می باشد . این دانشگاه دارای بیشترین تعداد دانشجویان خارجی در بین دانشگاههای سوئد است .

سایت دانشگاه KTH


دانشگاه اوپسالا

این دانشگاه در شهر اوپسالا در نزدیکی استکهلم واقع شده است. دانشگاه اوپسالا در سال 1477 میلادی تاسیس شده و 20000 دانشجو دارد.این دانشگاه، برترین دانشگاه سوئد و از دانشگاه های برتر جهان (البته بیشتر در رشته های علوم پایه و نه در فنی مهندسی) می باشد. همچنین دانشگاه اوپسالا با داشتن 4000 هیئت علمی و 2000 دانشجوی دکترا دارد.

سایت دانشگاه اوپسالا


دانشگاه لوند

این دانشگاه در سال 1666 تاسیس شد. این دانشگاه هم اکنون 38000 دانشجو دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های سوئد می باشد. دانشگاه در شهر لوند که در جنوب سوئد قرار دارد قرار گرفته است. این شهر در نزدیکی دانمارک و آلمان است. شهر تاریخی لوند نزدیک شهر مدرن مالمو است. این شهر 100000 نفر جمعیت دارد که 38000 نفر از آنها دانشجو هستند و این امر محیط آموزشی خوبی در این شهر به وجود آورده است. دانشگاه لوند 300 واحد مطالعاتی، 50 دوره ی کارشناسی ارشد و زمینه های تحقیقاتی دکترا را به زبان انگلیسی برگزار می کند.

سایت دانشگاه لوند


دانشگاه گوتنبرگ

این دانشگاه در شهر گوتنبرگ واقع شده است. دانشگاه گوتنبرگ با داشتن حدود 50000 دانشجواز دانشگاه های عمده و اصلی اروپا می باشد. همچنین دانشگاه گوتنبرگ با داشتن 8 هیئت علمی و 60 دپارتمان یکی از گسترده ترین دانشگاه ها از نظر رشته و فرصت های آموزشی می باشد. یکی از مشخصه های بارز این دانشگاه داشتن تعامل بین تحقیق و آموزش است. این دانشگاه همکاری نزدیکی با دانشگاه همشهری خود یعنی چالمرز دارد.

سایت دانشگاه گوتنبرگ


دانشگاه چالمرز

دانشگاه صنعتی چالمرز در قلب شهر گوتنبرگ واقع شده است. این دانشگاه با داشتن 17 دپارتمان و ارائه حدود 50 رشته در مقطع فوق لیسانس در زمینه ی علوم طبیعی، تکنولوژی و معماری فعالیت دارد. چالمرز با کمپانی های معتبر سوئدی از جمله SKF-Volvo و Ericsson همکاری در زمینه ها ی آموزشی و تحقیقاتی دارد و امید وار است در آینده ی نزدیک خود را در زمینه های فناوری اطلاعات، نانوتکنولوزی و Bioscience قدرتمند تر کند. چالمرز در سال 1829 توسط نیکوکار سوئدی به نام ویلیام چالمرز تاسیس شد و امروزه یکی از بهترین دانشگاه های صنعتی در اروپا است.

سایت دانشگاه چالمرز


دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم واقع در پایتخت کشور سوئد از بزرگترین دانشگاههای سوئد در سال 1878 تاسئیس شده است .این دانشگاه 27500 دانشجو دارد که 1800 نفر آنها در مقطع دکترا تحصیل می کنند . این دانشگاه دارای چهار دانشکده علوم انسانی،علوم پایه،حقوق و علوم اجتماعی و 80 دپارتمان می باشد . این دانشگاه در رشته شیمی بسیار معتبر می باشد چنانچه چهار نفر از محققین این دانشگاه در سالهای 1903-1929-1943 و 1995 در رشته شیمی موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند .

سایت دانشگاه استکهلم

 

و همچنین لیست کامل رو در لینک زیر مشاهده کنید :

لیست دانشگاه های سوئد

دانشگاه های سوئد براساس محل

پاسخ داده شده تیر ۳۱ , ۱۳۹۲ توسط mahan joon
انتخاب شده تیر ۳۱ , ۱۳۹۲ توسط jared
عالی بود.

سوالات مشابه

+19 امتیاز
2 پاسخ
+23 امتیاز
1 پاسخ
+21 امتیاز
1 پاسخ
+20 امتیاز
1 پاسخ
+20 امتیاز
1 پاسخ
51 بازدید پرسیده شده تیر ۳۱ , ۱۳۹۲ در دانشگاه های خارجی توسط wolf